Úprava srsti psa

Nejraději začínám konzultací s majiteli v okamžiku, kdy si přivedou štěně domů. Poradím jakou používat kosmetiku, hřebeny a kartáče, jakým způsobem pracovat se psem, aby bylo pro něj česání a veškerá činnost s tím spojená, příjemným zážitkem a ne stresujícím traumatem

.První stříhání doporučuji již kolem 3 měsíce, kdy se pejsek seznamuje s prostředím, vytváří si vztah se stříhačem a učí se jak spolupracovat. Většinou jde o lehkou úpravu, nejde tak ani o vzhled jak o to, aby si pejsek zvykl. Návštěva salonu by se měla opakovat co 2 - 3 měsíce (optimální je 6 -8 týdnů). 

Pokud majitel nepožaduje celkovou úpravu včetně koupání, je důležité, aby byl pes na stříhání přiveden řádně okoupán, vysušen a rozčesán (pokud to jde). Tím se zkracuje doba stříhání, což ocení především váš " mazel ".

Přítomnost majitele při práci není vždy vhodná. Pes lépe snáší celou proceduru bez majitele ve větším klidu. Naopak u štěňátek preferuji při prvním střihání, aby majitel zůstal jako psychická opora, je však důležité, aby jednal dle instrukcí stříhače. Též u psů agresivních a hyperaktivních uvítám spolupráci majitele.

 Při práci využívám znalostí z terapie Dornovou metodou - zvířat (preventivní a ozdravná terapie pohybového aparátu), která mě naučila, jak pracovat se zvířetem při stříhání srsti,  aby nedocházelo k nefyziologické (nepřirozené) manipulaci končetin a jiných částí těla a následně jejich poranění. Díky Kvantové terapii se mohu napojit na energii psa a snažit se ho udržet ve stavu klidu, důvěry a harmonie..

Pokud máte jakékoli dotazy, návrhy a připomínky bez obav je sdělte. Každý názor (kladný i záporný) je pro mě inspirující a je důvodem k zamyšlení.

Pozor, výhodná nabídka

První konzultační návštěva s lehkou úpravou Vašeho štěněte je nabidnuta ZDARMA
Jorkšírský teriér